Price: ₹270
Original Price: ₹314
Get rid of dry and eye strain undereyes once and for all! Our Slow Sunday Boseine Firming Eye Cream features the ultra-hydrating powder of sodium hyaluronate (duh..!), high-strength caffeine, and boseine that helps improve the look of dullness, deeply hydrates, revitalizes, helps tighten eye skin, and brightens skin for a more radiant and youthful look!
| Texture | Cream |
| Color | Boseine |
| Type | Face Cream |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Hydrating |
| Net Weight | 15 g |
| Length | 4.6 cm |
| Width | 4.6 cm |
| Height | 3.85 cm |
| SKU | sb2308164109755955 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 6638926 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.